Profesyonel Ekibimizle

VİZE İŞLEMLERİYLE UĞRAŞMAK YOK

 • Kişiye Özel Evrak Listesi

  Konsolosluk tarafından istenen standart belgelere ek olarak, kişinin Türkiye’ye dönüş yapacağını kanıtlayan ve destekleyen evraklar detaylı bir şekilde tespit edilip evrak listesi hazırlanır.

 • Evrak Analiz ve Kontrolü

  Vize başvurusu için hazırlanan evraklarınız detaylı olarak incelenerek eksikler, hatalı evraklar kontrol edilerek tespit edilip, gerekli düzenlemeler yapılır eksik evraklarınız tamamlanır

 • Başvuru Randevusunun Alınması

  Yunanistan Vize işlem yetkili firması VFS Global'den adınıza başvuru randevunuzun online olarak alınarak randevu takibinin yapılması

 • Başvuru Formunun Doldurulması

  Başvuracağınız ülke konsolosluğunun mevcut başvuru formu tarafınızdan alınan bilgilere göre ve başvuru amacınıza uygun olarak profesyonel danışmanlarımız tarafından doldurulur

 • Başvuru Dilekçesinin Yazılması

  Başvuracağınız ülkeye ve seyahat amacınıza uygun olarak dilekçeniz profesyonel danışmanlarımız tarafından yazılır ve tarafınızdan imzalanmak üzere size teslim edilir ve/veya ofisimize çağırılarak imzalatılır.

 • Dosyanızın Hazır Hale Getirilmesi

  Kişisel bilgilere göre hazırlanan evraklarınız tekrar son kontrolleri yapılarak eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim edilmek üzere başvuru gününde önce profesyonel bir şekilde hazır hale getirilir.

 • Feribot Bileti

  Başvuru esnasında dosyanıza eklenmek zorunda olan Yunan Adasına gidş ve dönüş feribot biletinin belirleyeceğiniz lokasyon doğrultusunda gidiş - dönüş ve açık olarak satın alınması

 • Konaklama Rezervasyonu

  Konaklamalı seyahat planamanız halinde belirleyeceğiniz lokasyondaki belirleyeceğimiz en iyi otellerde rezervasyonunuzun gerçekleştirilmesi

 • Yurtdışı Seyahat Sigortası

  Yasal olarak yurtdışına çıkışlarda zorunlu olan 30.000 Euro'luk yurtdışı Seyahat Sigortanızın adınıza düzenlenerek işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve sonuçlanması


 • Dosyanızın VFS Global'e Elden Teslimi

  Profesyonel ekibimiz tüm hazırlık işlemlerini tamamladıktan sonra dosyanızı bizzat elden VFS Global'e teslim ederek başvuru sürecinizi tamamlamaktadır.

img here

Profesyonel Vize Danışmanlığı

Yunanistan, lokasyonel olarak yakınlığı yanı sıra kültürü, tarihi ve doğal güzellikleriyle son yılların en popüler destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Yunan Adalarının yakınlığı ve Yunanistan’ın Adalara yapılan seyahatlerde sağladığı kolaylıklar, Yunanistan vizesinin özellikle İzmir ve Bodrum'da en çok başvurulan vize olarak ön plana çıkmasını sağlamıştır.

Yunanistan’ın Avrupa Birliği Schengen Anlaşması’na dahil olması, Avrupa Birliği ülkelerine seyahat için Yunanistan Vizesi çok daha cezbedici bir hale getirmektedir. Yunanistan makamlarının, diğer Schengen ülkelerine nazaran daha uzun süreli vize verme eğilimi sergilediği için, gelecekte diğer Schengen ülkelerine gitmeyi planlayanlar tarafından da öncelikli olarak tercih edilmektedir.

Yunanistan vizesi başvuruları yetkili vize işlem merkezlerinden yapılır ve genellikle 1 hafta ila 15 gün içinde sonuçlandırılır. Konsolosluk, duruma bağlı olarak seyahat biletlerinin ve/veya otel rezervasyonların gerçekleştirielerek satın alınmış olmasını talep edebilmektedir. Teslim etmeniz gereken belgeler arasında bulunan vukuatlı nüfus kayıt örneğinde açık adresinizin görünmesi özellikle talep edilir. Başvuru yapılırken dikkat edilecek noktalar konsolosluktan konsolosluğa bazı farklılıklar arz edebilir. Örneğin, İzmir Konsolosluğu, son 6 ay içinde Ege Bölgesi sınırlarında ikamet edip etmediğinize dikkat etmektedir.

Yunanistan’a seyahat etmeden önce almanız gereken vize türü, seyahat amacınıza göre değişecektir. Bu nedenle, seyahat amacınıza uygun başvuru yapmanız çok önemlidir. Uygun başvuru, ilgili formların eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması, Yunanistan Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz hazırlanarak teslim edilmesi anlamına gelir. Çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre başvuru yapmanız gereken vize türlerinin bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. Eksik evrak veya yanlış/hatalı bilgilerle yapılan başvuruların olumlu sonuçlanma ihtimalinin bulunmadığını, bu sürede ödeyeceğiniz ücretlerin iade edilmediğini hatırlatmak isteriz. Bu nedenle, vize işlemleriniz için profesyonel destek almanız en başta sizin yararınıza olacaktır.

Mahizar Turzim'in alanında uzman ve tecrübeli vize danışmanları tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır. Yunanistan vize başvurunuzu gecikmeden gerçekleştirmek için bizimle irtibata geçin.

Profesyonel, Hızlı ve Güvenilir Vize Danışmanlık Hizmetimiz ile Schengen Vizesi Almak Çok Kolay

Hemen Arayın: 0 545 913 59 90

Schengen Vizesi

Türkiye’den Schengen Vizesi başvurusu yapacak yabancı ülke vatandaşlarının kesinlikle Türkiye’de hali hazırda geçerliliği 3 ay devam eden ikamet tezkerelerinin bulunması gerekmektedir. İkamet tezkereleri olmayan yabancı ülke vatandaşları Türkiye’de bulunan yabancı ülke temsilciliklerine başvurularını yapamayacaklardır.

Schengen vizesi 26 üye ülke tarafından imzalanan bir vize prosedürüdür. Schengen Vizesi ile 26 üye ülke topraklarına seyahat etme hakkı elde etmiş olursunuz. Schengen Vizesi başvuruları ilk girilecek ülke değil en çok kalacağınız üye ülkenin konsolosluklarına veya büyükelçiliklerine yapılmaktadır.

26 üye ülkenin kullanmış olduğu (SIS) Schengen Information System veri tabanı kişilerin Biometrik kimlik verileri dışında özlük dosyalarınızı da beraberinde barındırmaktadır. 2014 yılı itibari ile bu veri tabanın kullanımı 26 üye ülke tarafından daha kullanışlı hale getirilmiştir. Parmak izi tanıma sistemi ile ilk defa Schengen vizesi başvurusu yapacak kişilerin parmak izi kaydı Konsolosluk veya fahri konsolosluklar tarafından alınarak Schengen Bilgi sistemine dahil edilmektedir.

Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de bulunan Schengen üye ülke konsoloslukları veya fahri konsolosluklarına başvuru yapmak istediklerinde Schengen vizesi için gerekli evrakların eksiksiz hazırlanması ve randevularına şahsen gelmeleri talep edilmektedir.